Jump to content

Welcome to FAIRSIDE Forums
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

[Propunere] Aim.dll 2

Acceptat

• This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

Aim.dll

Aim.dll

Addicted Member

• Power Member
  • PipPipPipPip
  • 57 posts

Propunere : Dacă nu e în scopul de a verifica un player , nici un admin \ alt player să mai stea cu orele aiurea la spec , umplem sv cu jumate la spec? 

Cu ce ajuta serverul : Vor dispărea discuţiile pe baza că unul face ore stând la spec aiurea .

Detalii : Ar trebui să se poată folosi comanda amx_kick şi pe staff în cazul în care acesta stă afk mai mult de 10 minute ca spectator.

• zacky likes this

HelpeR^.^Fitza#

HelpeR^.^Fitza#

Advanced Member

• Power Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 253 posts
aaaaa....Pro! :)

zacky

zacky

Admin XTR.FAIRSIDE.RO

• Power Member
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 342 posts

Fiecare player/admin ar trebui sa inteleaga asta singur, am vazut ca unii playeri ies la o tigara(de exemplu) si pot primi kick in timpul asta, iar pentru 3-4 minute chiar daca nu e admin nu cred ca trebuie scos. In schimb ideea e super, cum ai spus si tu(sa nu stea exagerat spectator fara sa  faca nimic), dar  amx_kick-ul pe admini nu e o metoda buna aici, doar se vor isca certuri random.

• Dubstep# and The_Killer_Timis like this

Skinny Pesci

Skinny Pesci

Admin XTR.FAIRSIDE.RO

• Power Member
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 369 posts

De ce sa se puna comanda amx_kick pe staff? Ce facem acum , ne apucam sa scoatem adminii de pe sv? Poate adminii stau spectatori pentru ca se uit pe playeri , lol :)) .Mi se pare o prostie . Cu prima parte sunt de acord , finalul mi se pare o aberatie !

Aim.dll

Aim.dll

Addicted Member

• Power Member
  • PipPipPipPip
  • 57 posts

Neaţa , poate ar trebuie să reciteşti şi să modifici ceva acolo skinny , există u@ în caz că se verifică , astfel nu apar confuzii.

Propunere : Dacă nu e în scopul de a verifica un player , nici un admin \ alt player să mai stea cu orele aiurea la spec , umplem sv cu jumate la spec? 

• The_Killer_Timis likes this

Skinny Pesci

Skinny Pesci

Admin XTR.FAIRSIDE.RO

• Power Member
  • 369 posts

Adica eu daca ma duc la masa , si intarzii mai mult de 10 min sa iau kick? Altii poate fumeaza ,poate se iveste o problema , ce facem , ne apucam sa scoatem adminii de pe sv? Imi mentin parerea . Eu zic ca e mai bine sa apara acolo la amx_who ,ca sunt admini pe sv , chiar daca sunt inactivi pt o perioada , decat sa ia kick dupa o perioada iar playeri sa isi faca de cap . Fiecare cu parerea lui mane ! :)

Aim.dll

Aim.dll

Addicted Member

• Power Member
  • PipPipPipPip
  • 57 posts

Îşi fac de cap şi dacă sunt afk stai tu calm că nu am văzut codat să se abţină că sunt admini pe sv şi dacă mergi la masă sau altceva dai disconnect şi intri , iar . 

Unul din exemplare e dependent care are 130+ ore şi scor aproape cât mine la 27 de ore , iar el nu e admin .

Fac referire la faptul că azi erau 10 spec pe awp_india şi 10 în joc , păi aşa ce facem?

• The_Killer_Timis likes this

Skinny Pesci

Skinny Pesci

Admin XTR.FAIRSIDE.RO

• Power Member
  • 369 posts
Da mane ,dar uite ca tot ai deschis subiectul ,unora poate nu le place mapa respectivă și preferă sa stea spec si sa joace când se schimbă . Awl India este un exemplu perfect ,tu l-ai dat ,unora poate nu le place mapa ( e si cazul meu) ar trebui sa kick-am pe toți? La exemplul cu Dependent îți dau drepate ,facanduse referire la playeri sunt de acord 100% cu tine. Dar eu zic ca sa se aplice pe staff e puțin prea.. Oricum e o propunere interesantă si fiecare are dreptul la opinie

Aim.dll

Aim.dll

Addicted Member

• Power Member
  • PipPipPipPip
  • 57 posts

M-am referit strict la cei afk cu o durată mai mare de 10 min , mapa se ţine gen 20 25 , dacă nu le place normal că pot sta spec dar îşi pot face treaba de admin în timpul ăla , nu?

Astfel spus , nu văd ce e greşit în asta.

• Skinny Pesci and The_Killer_Timis like this

HuR1KaNe

HuR1KaNe

Manager XTR

• Manager Server
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 208 posts

Acceptat

Este o propunere buna dar consider ca trebuie aplica doar pe playerii care stau afk cu orele.pe staff nu sunt de acord ca pot aparea certuri.

Topic inchis.

• Skinny Pesci, Dubstep#, The_Killer_Timis and 2 others like this

b_350_20_692108_381007_FFFFFF_000000.png

Also tagged with one or more of these keywords: Acceptat

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users