Jump to content

Welcome to FAIRSIDE Forums
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

[Propuneri] Feedback si update forum

• This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

f r x;

f r x;

Addicted Member

• Members
  • PipPip
  • 19 posts

Nume:f r x;

Sugestia 1: Ar fi bine ca gradul 'webmaster' sa fie redat ca 'Fondator' cu 'F' mare deoarece un 'webmaster' este cel care creaza pagina web, o reda, o improspateaza dar Fondatorul este cel ce a facut tot, de la categorii la topicuri si la tot ce tine de forum.

Alte informatii: Mi se pare ca ar arata mult mai bine si ar fi mult mai frumos pentru feedback-ul forumului.

Sugestia 2: Sa mergeti peste fiecare categorie si sa observati ca unii ce nu mai au Moderator inca mai au acces peste categoria la care moderau in trecut, de exemplu categoria 'IT' are unele sub-categorii moderate de fostul moderator 'Ciprian'.

Alte informatii:Ar trebui sa fim la curent cu tot ce se intampla pe forum.

Sugestia 3: Adaugarea unui blog pe comunitate, acolo sa se adauge review-urile pentru jocuri si multimedia.

Alte informatii: Mi se pare ca ar fi ok pentru dezvolatea comunitatii.

Sugestia 4: Ar trebui sa faceti ceva ca sa faceti membrii comunitatii sa posteze, sa ii atraga ce se intampla pe forum.

Alte informatii: Sunt 13,000 de membrii pe comunitate si doar 18,000 de posturi, asta scade foarte mult din popularitatea comunitatii, scade mult, trebuie sa va ganditi la ceva neaparat, am venit pe comunitate pentru a va ajuta si nu doresc un grad inalt pentru asta, sper sa-mi ascultati parerile.

Sugestia 5: Mai jos.

Alte informatii: Mai jos.

Structurarea noua a categoriilor de pe forum,

> forumul are la baza 5 sectiuni din care face parte si 'SERVERE OFICIALE' la care nu ar trebui sa ne bagam, deci ne raman 4 categorii ce tin de administrarea locala a forumului, totusi, sectiunea 'FORUM' care este si prima este bine structurata deocamdata, aceasta tine doar de administratie (acordare grad, recrutare, schimbare nume, avizier, s.a.m.d), ne raman 3 sectiuni la care trebuie sa lucram, vizionati mai jos pentru a vedea structura la care m-am gandit ca ar fi cel mai bine pentru a spori activitatea membrilor si a le face munca mai usoara.

FORUM

> categoriile sunt bune(specificat mai sus)

SERVERE OFICIALE

> serverele sunt bine puse la punct si structurate intr-un mod simplu(specificat mai sus)

PROIECTE

>stergerea categoriei 'Clanuri Oficiale'(acest lucru l-am gasit doar pe comunitatile sub 5,000 de membri, FAIRSIDE a depasit numarul acesta de mult, fara suparare), daca vor fi competitii intre clanuri, se pot face clanuri in categoria serverului pentru joc.

> adaugarea sub-categoriei 'Avizier Proiecte', aici se vor anunta proiectele ce sunt scoase/sunt adaugate pe comunitate(tot ce tine de PROIECTE sa fie sters din celelate sectiuni)

> stergerea categoriei 'Steam Giveaway' pe motiv de inactivitate

> adaugarea categoriilor in urmatoarea ordine:

> Counter Strike - Romanian Mixers(reamplificare/redenumire din Counter Strike 1.6 - Servere Publice)

> Avizier Proiecte

GRAFICA SI PROIECTARE WEB

> stergerea categoriei 'Anunturi si Cereri designer'(specificare: deoarece cererile pentru grad se fac in zona administrativa din susul paginii 'FORUM' iar un anunt legat de design poate fi adresat tuturor membrilor printr-un anunt administrativ)

GENERAL

> stergerea tuturor sub-categoriilor din categoria 'Concursuri' pe motiv de inactivitate

> stergerea tuturor sub-categoriilor din categoria 'Jocuri' si adaugarea urmatoarelor sub-categorii: FPS, RPG, AVENTURA, STRATEGIE(specificare: nu sunt doar jocurile CS 1.6, CS:GO, GTA SA:MP, LOL, Minecraft, moderatorii nu au ce sa posteze doar despre aceste jocuri sau o sa se plictiseasca doar de aceste domenii, in categoriile specificate de mine se pot posta jocurile care sunt ca sub-categorii in momentul de fata.

> stergerea tuturor sub-categoriilor din 'Zona IT' si adaugarea unora noi,

>> Software/Hardware/Tutoriale/Probleme/IT News/Web Scripts

> specificare: in categoria Zona IT sunt foarte multe sub-categorii care nu isi au rostul.

• HKS likes this

HKS

HKS

www.fairside.ro

• Forum Leaders
  • PipPipPipPipPipPip
  • 657 posts
Sugestia 1: webmaster indeplineste toate functiile mentionate de tine.
Nu vom schimba webmaster cu "Fondator" pentru ca nu ne place ideea.
webmaster are acces la gazduirea websiteului (DNS, Tabele etc.).
Numele de webmaster nu a fost ales intamplator

Sugestia 2: Ciprian a fost indepartat de la sectiunile pe care le modera.

Sugestie 3: Aceasta idee este excelenta! Voi discuta cu ceilalti colegi despre ea.

Sugestie 4: Bine spus! Vom avea in vedere organizarea de noi concursuri!

Sugestie 5: Am restructurat cateva sectiuni.

- - -
Încearcă să nu mai postezi un mesaj după altul.
Nu este permisă postarea succesivă în secțiunile principale.
Având in vedere că ești autorul acestui topic, îți poți edita postarea și apoi poți folosi funcția BUMP. În momentul de față ai redactat un post după altul, încălcând regulamentul de ordine generală.
Am să-ți unesc eu postările așa încât să nu fie discuții.
Data viitoare faci topic, îl editezi si apoi folosești funcția BUMP Topic!
- - -
Iti multumim pentru implicare!
Vom discuta despre propunerile tale la sectiunea Conversatii Personal - Camera Administratorilor.

Subiect inchis!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

This topic has been visited by 0 user(s)