Jump to content
Sign in to follow this  
Aim.dll

[Propunere] Aim.dll 2

Recommended Posts

Aim.dll    86
Excellent
Aim.dll

Propunere : Dacă nu e în scopul de a verifica un player , nici un admin \ alt player să mai stea cu orele aiurea la spec , umplem sv cu jumate la spec? 

Cu ce ajuta serverul : Vor dispărea discuţiile pe baza că unul face ore stând la spec aiurea .

Detalii : Ar trebui să se poată folosi comanda amx_kick şi pe staff în cazul în care acesta stă afk mai mult de 10 minute ca spectator.

zacky    692
Excellent
zacky

Fiecare player/admin ar trebui sa inteleaga asta singur, am vazut ca unii playeri ies la o tigara(de exemplu) si pot primi kick in timpul asta, iar pentru 3-4 minute chiar daca nu e admin nu cred ca trebuie scos. In schimb ideea e super, cum ai spus si tu(sa nu stea exagerat spectator fara sa  faca nimic), dar  amx_kick-ul pe admini nu e o metoda buna aici, doar se vor isca certuri random.

Tr1lla |BM    2,346
Excellent
Tr1lla |BM

De ce sa se puna comanda amx_kick pe staff? Ce facem acum , ne apucam sa scoatem adminii de pe sv? Poate adminii stau spectatori pentru ca se uit pe playeri , lol :)) .Mi se pare o prostie . Cu prima parte sunt de acord , finalul mi se pare o aberatie !

Aim.dll    86
Excellent
Aim.dll

Neaţa , poate ar trebuie să reciteşti şi să modifici ceva acolo skinny , există u@ în caz că se verifică , astfel nu apar confuzii.

Propunere : Dacă nu e în scopul de a verifica un player , nici un admin \ alt player să mai stea cu orele aiurea la spec , umplem sv cu jumate la spec? 

Tr1lla |BM    2,346
Excellent
Tr1lla |BM

Adica eu daca ma duc la masa , si intarzii mai mult de 10 min sa iau kick? Altii poate fumeaza ,poate se iveste o problema , ce facem , ne apucam sa scoatem adminii de pe sv? Imi mentin parerea . Eu zic ca e mai bine sa apara acolo la amx_who ,ca sunt admini pe sv , chiar daca sunt inactivi pt o perioada , decat sa ia kick dupa o perioada iar playeri sa isi faca de cap . Fiecare cu parerea lui mane ! :)

Aim.dll    86
Excellent
Aim.dll

ÃŽÅŸi fac de cap ÅŸi dacă sunt afk stai tu calm că nu am văzut codat să se abÅ£ină că sunt admini pe sv ÅŸi dacă mergi la masă sau altceva dai disconnect ÅŸi intri , iar . 

Unul din exemplare e dependent care are 130+ ore şi scor aproape cât mine la 27 de ore , iar el nu e admin .

Fac referire la faptul că azi erau 10 spec pe awp_india şi 10 în joc , păi aşa ce facem?

Tr1lla |BM    2,346
Excellent
Tr1lla |BM

Da mane ,dar uite ca tot ai deschis subiectul ,unora poate nu le place mapa respectivă și preferă sa stea spec si sa joace când se schimbă . Awl India este un exemplu perfect ,tu l-ai dat ,unora poate nu le place mapa ( e si cazul meu) ar trebui sa kick-am pe toți? La exemplul cu Dependent îți dau drepate ,facanduse referire la playeri sunt de acord 100% cu tine. Dar eu zic ca sa se aplice pe staff e puțin prea.. Oricum e o propunere interesantă si fiecare are dreptul la opinie

Aim.dll    86
Excellent
Aim.dll

M-am referit strict la cei afk cu o durată mai mare de 10 min , mapa se ţine gen 20 25 , dacă nu le place normal că pot sta spec dar îşi pot face treaba de admin în timpul ăla , nu?

Astfel spus , nu văd ce e greşit în asta.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this