Jump to content
Sign in to follow this  
Tr1lla |BM

(GameOver) Skinny Pesci

Recommended Posts

Tr1lla |BM    2,217
Excellent
Tr1lla |BM

Lista cu jocurile terminate/jucate de mine: 

O să incep cu jocurile de tip oldies, pe care probabil si voi le-ați jucat in copilărie .

?Super Mario Bross, un joc destul de interesant care il jucam mai mult de plictiseala dar cu nivele destul de dificile cred ca toti l-ati jucat, daca nu pe pc macar pe jocul cu dischete

?DOOM 1,2 ,o serie de jocuri care s-a bucurat de un succes foarte mare, chiar daca era de o rezolutie arhaică, pixelata, era un joc foarte reusit prin anii 2000+

?DINA, nu stiu cati dintre voi ați prins acele timpuri, dar cei mai 'în vârstă ' dintre voi isi amintesc de acest joc, probabil ca si voi va chemaţi prietenii pe la voi si făceaţi asa zisele dueluri(cel mai rău mă enervau acei nori care treceau prin orice zid)  ?

?HERCULE, un joc din nou foarte vechi dar super interesant, eu l-am jucat din nou de curand. Iar cunoscători cred ca stiu acel nivel cu acel Ciclop din apă si cat de dificil era sa salvezi prințesa din mâinile lui

?YuGhiOh - Joey the Pasion, de la cunoscutul serial animat, care pentru mine a reprezentat unul din desenele copilariei, a aparut si acest joc, pe la sfârşitul anului 2008 daca nu ma insel.  Un joc cu cărţi, in care te duelai cu Joey iar daca castigai primeai câte o carte de la el din pachet.  Era super tare tin minte ca din 300 de carti sau ceva de genul cate puteam castiga aveam vreo 250 si facusem un pachet foarte bun. Nu mai zic, ca era teroare si in viata reală, jucam dueluri cu prietenii pe cărţi, era super tare. 

?Pacman,  cred ca toti ati auzit de acel joc in care tre sa mananci cat mai multe punctulete si sa nu te lasi prins de 'fantome' cum le nuneam eu. 

?Need for Speed Hot pursuit (2002) desii tehnologia încă nu era la standarde inalte jocul se bucură de o calitatea video super buna si il recomand pentru cei împătimiţi de jocurile cu masini, mai ales ca jocul consuma resurse minime

?Need for Speed Most Wanted 2005 ,după părerea mea cel mai reuşit pana din acestă serie ,cine isi mai aminteste de Blacklist?  De Bounty?  Ce greu era cu Suv-urile de poliţie ? iar cu Razor ultima data..cand sari peste acel pod.. Vremuri ❤

?Grand left auto Vice City, nu cred ca este cineva care nu l-a jucat si care nu l-a terminat macar o data.. Discoteca aia era cea mai tare ever ❤. Intram cu o chestie cu foc ii impuscam pe aia pe acolo si cei de langa ei continuau sa danseze, epic

?Gta 3 sau Gta Bucureşti, partea interesantă la acest joc era ca aveai clădiri si branduri româneşti peste tot in oras, in rest o pierdere de timp si o prefaţa nu prea reuşită a variantei Româneşti 

?Gta San Andreas, cand l-am jucat pentru prima data mi s-a parut o diferenţa de la cer la pamant intre acesta si ViceCity, nu vorbesc doar legat de calitatea video dar si de misiune si caractere.  Ceva ce mi se pare epic la acest joc este atunci cand te duci la freezerie si tu fiind tuns scurt, acela din joc poate sa iti daca un tuns mai afro, cu părul forte mare si des, asta mi se pare epic ?

?Mafia 1,2 un joc destul de ok pentru vremea respectivă, ce mi s-a parut memorabil este melodiile canta de acei timpi in masini in timpul misiunilor 

? Indiana Jones, un joc de aventură foarte interesant pe care vi-l recomand si voua, acţiunea se petrece undeva intr -o padure, urmand apoi in bunkere plin de soldati germani, templele chineze si multe altele, merita jucat. 

?Spider Man, o replica a cunoscutului personaj din benzile desenate Marvel, Spiderman e un joc intereant care cu siguranţă o sa te suprindă. De amintit, acea creatură care ramane blocată intre acel gard de curent,  acele sancutuare de te duc in spatiu si acel extraterestru de aruncă cu asteroizi (dupa părerea mea cea mai dificilă parte din joc) 

?Mortal Combat (toate seriile)  cred ca cel mai jucat joc de acest gen din copilăria mea, preferatul meu era Sub Zero

?WWE Raw, pentru cunoscuti este vorba de wrestling.  Cine nu si-a creat măcar o data un superstar?  Cine nu a jucat macar o data pentru un o centura. Cred ca toţi cunoasteti acest joc. 

?Fotball de strada (Street Socer)  chiar nu stiu daca s-a mai făcut vreo parte din aceasta serie însă mie mi-a placut foarte mult acest joc. Puteai face super scheme, si faulturi super urate.  Pentru cei care stiu jocul, cunosc terenurile si portile tipice acestui joc ?

?Fotball de plaja ,sincer nu mai stiu care era denumirea in engleză insa cred ca il gasiti cu un serch pe Google. Regulile erau cam ca la cel normal, insa nr de jucători era mai mic si puteai da goluri specatculoase din foarfecă si cu călcîiul 

?Fifa 07 ,am terminat de atatea ori toate sezoanele dar niciodata nu o sa ma satur de el, dupa parerea mea cel mai reuşit din toate timpurile

?Virtual tenis 2 ,stiu ca au apărut si variante mai noi ale jocului insa acesta a fost primul si singurul joc cu tenis pe care l-am jucat, tin minte ca mi-am facut cariera si am câştigat turnee cu acel player, pe minusuri as pune faptul ca un meci dura foarte mult 

?Track Mania, acel joc cu masinute si cu piste super spectaculoase, un joc numai bun de jucat cu prieteni, tin minte ca atunci cand faceai un record ,cel ce te urma juca contra umbrei masini tale a.i sa vada diferenta de timp. 

?Downtown Run, din nou un joc super tare cu maşini, pe care  il Poti juca cu prietenii. Cel mai mare plus al jocului e ca la fel ca la Nascar poţi lua si pune cadouri gen cuie, protecţie, cheita si alte chestii. 

?Nascar,am specificat la jocul precedent ce mi-a placut la acest joc, bineînţeles si maşinile de curse 

?Ski Jumping 2007 ,eu fiind un mare fan al acestui sport era si normal sa joc acest joc, mai mult l-am si terminat, pentru unii o sa le para imposibil sa sara, sa Faca telemarkul insa o data ce te obisnuiesti ai mari sanse sa termini si tu

?Nosferatu, cel mai horror joc jucat vreodată de mine, nu il recomand celor slabi de inima, cele mai creepy momente sunt atunci apar acei caini din senin si acea fantoma din cosciug af. 

?Cred ca daca as mai continua m-ar apuca dimineaţa însă sunt multe, poate o sa revin cu un edit când o sa imi permită timpul.

Acum legat de cs.. 

Pot spune ca am terminat de vreo 3 ori Counter Condition Zero, ma refer la prima versiune. Cea offline mai ales ca pe vremea acea nu aveam net.. E un joc foarte reusit si poţi sa iti îmbunătăţesti abilitatile cu un astfel de joc.  Maverick era the best!?

Ce as mai juca.. Momentean ma rezum la 1.6 si asta doar cand am timp, poate in vacanata de vară o sa încerc si alte jocuri ,momentan ma rezum la atat . Cand eram mai mic eran maniac de jocuri. Era nebunie sa descarc si sa ma joc, acum parca nu mai e asa, nu ma mai atrag chestile astea si ca un sfat pentru cei care cititi si care suntem mai mici, nu va pierdeti vremea non stop in fata pc-ului pentru ca sunt mult mai multe chestii frumoase de făcut, si viata e mult prea scurta ca sa le pierzi.. Deci cel mai bine este sa trăieşti totul acum cand esti tânăr, ca mai târziu o sa regreţi iar copilăria nu ţi-o mai dă nimeni înapoi ,rămâi doar cu amintiri! 

HazZaRD    46
Excellent
HazZaRD

O lista foarte complexa din punctul meu de vedere, m-ai facut curios asupra jocului Nosferatu, l-ai jucat pe steam sau luat de pe vreun torrent? :D