Jump to content
Sign in to follow this  
NaDya

Interviu FAIRSIDE.RO - COSMIN

Recommended Posts

NaDya    33
Excellent
NaDya

Buna! Al doilea interviu pentru comunitatea FAIRSIDE.RO a avut loc in data de 25/08/2017. Conversatia s-a desfasurat pe serverul de TeamSpeak 3 pe care il administram impreuna.

Am incercat sa acoperim cateva domenii generale despre viata, lucruri despre comunitate si ne-am amuzat putin.

SI_20170529_222200.jpg SI_20170730_224252.jpg

COSMIN - NADYA

Intervievator: NADYA ALEXANDRU - Nadya

Persoana intervievata: COSMIN DICU - HKS

Nadya: Buna Cosmine!

HKS: Buna, Nadya!

Nadya: Care este numele tau complet, de unde esti si cati ani ai?

HKS: Cosmin Dicu, 20 de ani, Dragasani - Valcea.

Nadya: Cu ce te ocupi? Eu nu prea te cunosc, deci nu m-ar deranja daca te-ai descrie in cateva cuvinte, din toate punctele de vedere.

HKS: Programez in timpul liber, conduc o companie in Romania si am doua locuri de munca in Regatul Unit, in prezent. Ma ocup cu dezvoltarea web, relatiile interumane, afaceri, colaborari internationale si analize efectuate asupra societatii contemporane, citesc si ma educ in toate domeniile indispensabile vietii. Ma descriu utilizand urmatoarele constructii de cuvinte: Optimism exagerat, planuri marete, vise aparent imposibile, viziune pe termen lung, familie, prieteni si joaca.

Nadya: Ce fel de joaca?

HKS: Ador sa ma joc cu oamenii. Ador sa le fiu alaturi, imi place sa folosesc magia cuvintelor atunci cand le vorbesc si nu ma satur de conversatiile lungi purtate cu oamenii care rezoneaza cu mine.

Nadya: Ai intalnit pana acuma vreo persoana care stia si ea sa se joace cu magia cuvintelor?

HKS: Mai putin. Au existat intr-adevar cateva persoane, dar nu aduceau asta la un nivel profund. Intotdeauna am cautat exceptia si inca fac asta. Exceptia care este diferita fata de multime din toate punctele de vedere.

Nadya: Ai vreo intamplare pe care vrei sa ne-o povestesti si noua, fie ea amuzanta sau trista?

HKS: Sigur! Au existat o multime de situatii in care am fost implicat mai mult sau mai putin, insa faptul ca eram acolo a avut efect asupra rezultatului final. Voi mentionaa relatiile mai apropiate, avand in vedere ca ai facut referire la relatiile de cuplu mai inainte. Ei bine, de-a lungul timpului am avut de-a face cu tipe atat pe web, cat si in realitate. La sfarsitul clasei a XI-a a am intalnit o femeie superba care a fost impreuna cu mine. Prin relatia cu ea am incercat sa acumulez abilitatile necesare si sa distrug anumite mituri din domeniul relatiilor de cuplu. Am reusit ulterior sa fac asta cu multa munca, experiente traite la nivel superior si dragoste neconditionata.

Nadya: Nu ma asteptam. Ce ne poti spune despre intalnirea pe care ai avut-o pe data de 16.08.2017 cu colegii din staff?

HKS:  A fost o intalnire grozava in care m-am revazut cu colegii din personalul comunitatii si l-am intalnit pe iubitul tau, Mihai (SpawN). Este un tip exceptional si in realitate, Nadya. M-a bucurat asta.

Nadya: Ai dreptate referitor la Mihai, Cosmine! Ce parere ai despre colegii tai din staff? Te intelegi bine cu ei?

HKS: O parere pozitiva, Nadya! Fiecare isi indeplineste rolul si incearca sa ajute utilizatorii comunitatii din toate punctele de vedere. Imi place asta.

Nadya: Ce parere ai despre fetele care joaca Counter-Strike?

HKS: Sunt superbe. Le-as lua pe toate acasa, dar din nefericire nu este spatiu suficient. Totusi, pot spune ca majoritatea dintre ele sunt sociabile si chiar se pot dezvolta relatii apropiate cu ele.

Nadya: Hahaha, sigur ca da! Cum te intelegi cu fetele din staff?

HKS: Fetele din Staff sunt grozave, Nadya. Intotdeauna m-am inteles bine cu ele si am dezvoltat relatii minunate.
Nadya: Hahaha! Avem relatii peste tot.

HKS: Cateva pe acolo, Nadya. Nu multe! :))

Nadya: Foarte tare, Cosmine! Iti urez multa bafta!

HKS: Multumesc!

Nadya: Ce nota ti-ai acorda pe o scara de la 1 la 10?

HKS: 1 cu minus inainte, deoarece nu sunt intotdeauna multumit de mine si stiu ca pot face mai mult decat imi propun. In maxim 1 an de zile incepand din 2017 tind sa cred ca imi voi indeplini fiecare vis pe care l-am avut in perioada liceului. Apoi trec la stadiul urmator. Imi acord o nota pe care o merit cu desavarsire, pana atunci.

Nadya: Ai dori sa ne spui ceva in incheiere, Cosmine?

HKS: Apreciez inititativa si entuziasmul tau cu privire la organizarea acestui interviu. Esti o tipa desavarsita!

Nadya: Iti multumesc, Cosmine!

Interviul a fost grozav si ne-am simtit minunat pe parcursul desfasurarii acestuia.

Va multumim,

Nadya

SpawN    257
Excellent
SpawN

Ei bine frumos... ce sa zic imi pare rau ca nu eu am fost cel care a tinut interviul ca aveam cu totul si cu totul alte intrebari pregatite pentru Sir HKS  dar se pare ca in lipsa mea "Maimutica" mea s-a descurcat destul de bine :P

On 9/11/2017 at 1:08 PM, NaDya said:

Cum sa nu râdem dacă tu nu mi -ai raspuns la toate întrebările mele Cosmine: ))

N-ai dovezi, Nadia! :))

Am raspuns la tot ce era nevoie pentru a publica interviul pe web.